Kiddy Grade
Kiddy Grade
Kiddy Grade
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Kiddy Grade


 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Changed life

In jos 
AutorMesaj
Katelin
G.O.T.T member
Katelin


Numarul mesajelor : 96
Bara de warn :
Changed life Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Changed life Right_bar_bleue

Karma :
Changed life Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Changed life Right_bar_bleue

Data de inscriere : 15/06/2010

Changed life Empty
MesajSubiect: Changed life   Changed life I_icon_minitimeMier Iun 16, 2010 12:09 am

Capitolul 1
Ora 8:00 am stateam in sufragerie privind-o pe mama cum plangea ca ma mutam in Italia cu tata.M-am mai uitat odata in orglinda aranjandu-mi parul saten-inchis.
-Drum bun.imi spuse rpintre lacrimi.
-Mersi.am murmurat imbratisand-o.
Mi-am luat geanta mergand catre taxiul care ma astepta in fata casei.Am urcat adancand geana,Am murmurat un,,la aeroprt:si am inceput sa privesc pe geam.Am ajuns la aeroport destul de repede si am mers direct la avion.Am urcat plictisita s imam asezat la locul meu.Mi-am scos jurnalul si am inceput sa scriu:
,,Draga jurnalule,
Ma numesc Kate si am 18 ani.Deci povestea mea a inceput asa.Mama si tata sau desparit acum doi ani si am ramas cu mama,dar a venit momentul s ail vizitez pe tata in Italia terminand liceul acolo’
Am inchis incet jurnacul cu coperti alabstre ca marea punandu-l inapoi in geanta.Mi-am rezemat capul de sticla rece privind nori pe langa care treceam.
-Va rugam pregatiti-va de aterizare!se auzi vocea pilotului.Am oftat incet si mi-am pus teleffonul in buzunar.Avionul ateriza pe pista iar usile se deschisera si am coborat.M-am uitam dupa tata si nici urma de el.
-Hey,tu trebe sa fii Kate,fiica domnului Johnson,nu?ma intreba un baiat inalt,brunet si cu ochii negri.
Il priveam putin uimita,dar mi-am revenit repede si am raspuns.
-Da,hmm tata unde e?l-am intrebat.
-Are ceva probleme cu afacerile,apropos eu sunt Rayn deci mergem?ma intreba.
-Sigur.am spus zambind.
Imi lua geanta si am luat-o spre iesirea din aeroport.
-Si cati ani ai?l-am intrebat.
-19.tu?ma intreba ajungand la un Ferrari negru.
-18.am raspuns scurt.
Imi deschise usa si am urcat.Urca si el laa vonal dup ace puse geanta in spate.Am ajuns in fata unei vile gigantice.Am privit-o uimita,
-Aici locuieste tata?am murmurat.
-Da,tu nu ai fost niciodata aici?ma intreba uimita.
-Nup,am locuit cu mama pana acum.
Opri in fata casei si cobori.Am coborat si eu privind in continuare casa.Ma lua de mana tragandu-ma spre casa.Am intrat impreuna in sufragerie zambind.
-Hm si cum de ai venit aici pana la urma?ma intreba asezandu-se pe canapea.
M-am asezat langa el.
-Nu stiu,am vrut sa mai schimb peisajul si poate sa gasesc cineva cu care sa ma inteleg calumea.am spus dand din umeri.
-Aha,pai eu am ceva treaba cam urgenta.spuse si se ridica luando spre usa.
M-am ridicat si lam prins de mana inainte sa iasa.Se intoarse intrebator.
-Mersi ca ai venit dupa mine si ma intrebam daca ne vom mai vedea?am spus lasandu-mi privirea in jos.
I-am simtit degetele sub barbia mea si imi ridica capul.
-Normal ca ne vom intalini,suntem la acelasi liceu.spuse si ma stranse usor de mana.
I-am zambit si lam lasat sa plece.Am urcat scarile de marmura intrand intr-un dormitory.Din pacate nu am nimerit dormitorul meu.Am observat intr-un tarziu ca pe o usa era un biletel.Curioasa lam luat recunoscand scrisul tatei.
,,Draga Kate,
Imi pare rau ca nu am putut sa vin dupa tine din cauza afacerilor.O sa vorbim diseara cand ajuns aceasta va fi camera ta.
Cu drag,tata”
Am deschis usa camerei privindo mirata.Era vopsita in alb si albastru.Pe peretele din dreapta era un pat dublu,langa o noprietra cu un telefon nou pe ea.Aproape de usa de la balcon am presupus ca era baia.Pe peretele opus era un Tv LCD,mai era un birou cu laptop pe el si usa de la dressing.Am intrat in dressing schimbandu-ma intr-o pereche de pantaloni scurti si un tricou.Mi-am dat jos tenisi intrand in camera.Mi-am pus cartela in telefonul nou si mi-am scos jurnalul.Am iesit pe balocn unde era un balansoar.M-am asezat deschizand jurnalul.Priveam gradina jucandu-ma cu pixul.
,,Draga jurnalule,
Am ajuns in sfarsit in Italia,mai exat Palermo.Din pacate la aeroport nu ma asteptat tata ci un baiat super dragut pe nume Rayn.Va trebui s ail iau pe tata la 11 metri ca sa aflu mai multe depsre el”
Se auzi din departate o masina.Am observat intr-un final o limuzina si am ramas socata.Am coborat rapid scarile si din masina cobori tata.L-am imbratisat dandu-mi sam ce dor imi fusese de el.Am intrat impreuna in casa,fara sa imi dau seama ca pe acoperis cinema ma urmarea.
-Da sefu,spuse baiatul.
-Ai gasit fata?il intreba.
-Da,dar acum e cu tatal ei si va aparea Rayn pana la urma.spuse.
-Tu doar fii atent sic and poti sao rapesti.spuse si inchise telefonul.
Tata se schimba si cobori la masa.M-am asezat si eu zambind.
-Tta,cine ii Rayn defapt?am intrebat.
Am observat incordarea tatei.
-Ajutorul meu in afaceri.spuse pana la urma.
Nu am mai spus nimic si am inceput sa manc din spaghete.Trecusera cateva ore si nu l-am mai intrebat nimic de Rayn sau de afacerile sale.
-Noapte buna.iam spus sarutandul pe obraz.
-Noapte buna!spuse tata.
Am urcat la mine in camera s imam schimbat intr-un maieu si o pereche de pantaloni scurti.M-am trntit in pat nu inainte de a lasa geamul dechis.Se auzira niste batai in usa.Tata se ridica si o deschise.
-Sefu avem o problema.spuse Rayn ingrijorat.
-Ce s-a intamplat?intreba tata.
-Unii din mafia Americana sunt aici si au fost atat de aproape sa o rapeasca pe Kate.spuse.
-Va trebui sa am mai multa grija.spuse tata.
-Sefu daca vreti voi avea eu grija de Kate.raspunse.
-Bine,o las pe mana ta.Noapte buna Rayn.spuse tata ovosit.
-Noapte buna sefu.
Rayn iesi din casa,dar in loc sa pelce venise in camea mea.Adormisem de ceva vreme asa ca nu il auzisem.Se aprope incet de mine si ma saruta pe obraz.Inainte sa plece lam prins fara sa vreau de mana soptindui numele.Acesta zambi si se eliva de mana mea iesind din nou pe geam.
,,Imi pare rau ca nu poti vedea cu adevarat ca sunt un assasino(asasin)”se gandi in timp ce gone ape strazile orasului.
Se facu dimineata.M-am trezit inainte cu 5 minute sa sune ceasul.M-am ridicat incet din pat intrand in baie.Dupa ce am terminat cu siesta de dimineata mam schimbat in uniforma de scoala,care era compusa dintr-o fusta neagra si o camasa de culoarea albastra.Mi-am luat geanta si mam uitat plictisita pe geam.In fata casei statea Rayn rezemat de Ferrari zambind.Era imbracat intr-o pereche de blugi negri,si o camasa albastra descheiata la primi doi nasturi.Imi zambi si imi facu cu ochiul.Am zambit si mi-am luat geanta cu telefonul coborand.
-Hy.am spus zambindu-i.
-Neatza bello(frumoaso).raspunse deschizand usa pasagerului.
Am urcat zambind usor si inchise usa dupa mine.Se urca la volan luand-o spre liceu.
-Si cum ai dormit?ma intreba brusc.
-Hmm foarte bine.Dar,parca te-am simtit ca esti langa mine.am spus simtitnd obrajii ca prind o culoare rosiatica.
-Mai stii poate chiar am fost.spuse zambind.
-Cum adica ai fost?am intrebat uitandu-ma in fata.
Nu ma privea nici el si tacea.
-Stii italiana?ma intreba brusc.
-Nu prea..dar ceva ceva.De ce?am intrebat observand ca am ajuns in fata liceului.
-Doar intrebam.raspunse parcand in fata liceului.
Am coborat din masina urmandul catre liceu.Se vazu schimbarea de pe chipul lui si imi zambi.I-am intors zambetul si ma lua de mana psind in curtea liceului.Se auzira susoteli de la alti colegi dar nu iam bagat in seama.Am continuat sa mergem si am intrat in liceu.
-Si se presupune ca am ora..?am lasat propozitia neterminata.
-Italiana ca si mine.raspunse scurt tragandu-ma spre o clasa din apropiere.Am intrat impreuna in clasa tragand atentia tuturor.
-Nu-I baga in seama.imi sopti.
Intra si profesorul in clasa zambind.
-Buna ziua elevi,ea este Catalina noua voastra colega.
-Kate.am spus scurt.
-Deci Kate,vei sta la ora mea lnaga Rayn.spuse profesorul.
M-am apropiat de banca baiatului asezandu-ma.Nu imi placea ca toata lumea se uita la mine.Rayn zambi si imi sopti.
-Urmatoarea ora ai engleza.
-Si tu ai tot engleza?am intrebat soptit.
-Nup..din pacate eu am sport.Oricum o sa te conduc la ora ok?spuse.
-Hanno qualcosa da dirci signore Salvatore(ai ceva san e spui domnule Salvatore)?intreba profesorul.
-Non signore Disalvo(nu domnule Disalvo).raspunse Rayn.
Profesorul se intoarse la tabla continuand sa scrie.
-Ok…ce bun esti la italiana.am soptit fiind atenta sa nu ma vada profu.
Baiatul zambi si am inceput sa scriu observand ca nimeni nu se mai uita la noi direct doar pe furis.Restul orei a fost normal am mai invatat cate ceva in italiana.Se suna in sfarsit de pauza si am iesit impreuna cu Rayn pe hol zambind.
-Ahh ora asta a fost un cosmar.am spus cu o voce nevinovata.
-Hai mai bello(frumoaso) ca nu a fost asa de rau.spuse zambindu-mi.
-Pentru tine nu ca tu stii italiana eu pauza.am spus intorcandu-I zambetul pana la urma.
-Deci dupa engleza,ai istorie si aia o facem impreuna.spuse uitandu-se pe orar.
-Si sa ghicesc ma duci la fiecare ora nu?am spus luandu-l de mana zambind.
-Normal…a si te duc tot eu acasa,pentru ca tatal tau ma rugat sa o fac..

PS:nu stiu cat e de reusit...
Sus In jos
 
Changed life
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kiddy Grade :: Fan area :: Fan fiction-
Mergi direct la: